neděle 12. února 2017

361 dní do ZOH 2018 aneb Fotoreport z Pyeongchangu

     Asi většina z vás, kteří čtou můj blog, ví, že můj táta v Jižní Koreji trénuje hokejový tým. Drtivá většina jeho hráčů je v korejském národním týmu, který se na zdejší Olympiádě utká s Českem, Kanadou či Švýcarskem. Na Olympiádu se tedy chystáme celá rodina, ale já se těším snad nejvíce. Moc bych si přála vidět v akci naše české zimní hrdinky - Gabrielu Koukalovou a Martinu Sáblíkovou, všechny hokejové týmy a zahajovací ceremonii. Nejprve jsme ale s tátou vyrazili obhlédnout prostředí, kde se sportovní svátek bude odehrávat..

      Hry se budou konat ve dvou areálech v oblasti Pyeongchang, na východním pobřeží korejského poloostrova. V Pyeongchang Mountain Cluster proběhnou disciplíny na lyžích, běžkách, snowboardu a bobech. Sportoviště jsou blízko od sebe, všechno je nové, moderní a přesto útulné.


Skokanské můstky

Tribuna u skokanských můstků
Druhá tribuna u skokanských můstků

Tribuna z druhé strany
Trať pro běžky a biatlon
Trať pro běžky a biatlon
Tady Gabča Koukalová vystřelí zlatou olympijskou medaili!

A odtud ji budeme sledovat

U běžkařské trasy, za námi skokanské můstky

Rozestavěná Olympijská vesnice

Rozestavěná Olympijská vesnice

Rozestavěný stadion pro slavnostní zahájení her

      Necelých 30 km od těchto sportovišť se ve městě Gangneung odehrají turnaje na ledě. Lední hokej, krasobruslení, curling, short track i rychlobruslení proběhnou kousek od krásného pobřeží.

Pláž nedaleko olympijských sportovišť

Hlavní hokejová aréna

Fan zóna před stadionem

Češi v Koreji jsou připraveni

Maskoti ZOH 2018

Aréna rychlobruslení

Tudy pojede pro medaili Martina Sáblíková

       Celkově se nám všechny sportoviště moc líbily a ikdyž ještě do zahájení her zbývá téměř rok, začínáme se moc těšit. Zatím vše nasvědčuje tomu, že dějiště her bude připraveno precizně, vkusně a přesně tak, aby hostilo nejlepší sportovce světa.
       Lístky se začnou prodávat na podzim, samotná Olympiáda se koná 9.-25.února 2018. Více informací o sportovištích a samotných hrách najdete na oficiálních stránkách.

3 komentáře:

 1. Paráda, normálně závidím!:-)
  Táta byl v době olympiády v Naganu. Atmosféra v olympijském městečku prý fantastická, nicméně na finále nesehnal lístky, takže se koukal v hospodě a dodnes ho to trochu mrzí:-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Finále Nagana muselo být úžasný i z hospody! Já se modlím, abych sehnala lístky na všechno, kdo ví, jestli ještě někdy Olympiádu zažiju! PS: Skvělý blog! :)

   Vymazat
  2. To určitě bylo, taky jsem mu to pekelně záviděla!:))
   Haha, blog jsem z čiré lenosti přestěhovala už před časem na facebook a úplně jsem zapomněla, že ho mám i na googlu:)

   Vymazat